Wiatrówki pistolety – co warto wiedzieć przed zakupem

Wiatrówki pistolety – co warto wiedzieć przed zakupem.

Dostępne na rynku wiatrówki występują w dwóch zasadniczych modelach, różniących się nie tylko konstrukcją, ale także specyfiką strzelania. A mianowicie mam tu na myśli wiatrówki pistolety oraz wiatrówki typu karabin. Wiatrówki pistolety mają realistyczny wygląd, są bardzo poręczne i najlepiej sprawdzają się podczas oddawania strzałów na krótszych odległościach. Z kolei wiatrówki typu karabin odznaczają się większą mocą oraz dużą celnością na większych dystansach.

Budowa i charakterystyka.
Wiatrówki pistolety należą do broni krótkiej przeznaczonej do strzelania na krótkich dystansach, średnio do 15 metrów. Wiatrówki na sprężony dwutlenek węgla mają możliwość oddania kilkunastu strzałów w krótkim czasie. Szybkość kolejnych strzałów zależy tylko i wyłącznie od umiejętności strzelca i sprawności pociągania za spust.

Zalety wiatrówek typu pistolet.
Niezaprzeczalnym atutem wiatrówek pistoletów jest ich bardzo realistyczny wygląd. Dzięki nowoczesnemu designowi współczesne wiatrówki do złudzenia przypominają prawdziwą broń palną. Dużą rolę odgrywa tu także znaczny realizm obsługi np. odrzut zamka podczas strzału. Kolejną zaletą tych wiatrówek są ich małe gabaryty, które umożliwiają bezproblemowe przenoszenie broni w plecaku czy nawet damskiej torebce.

Klasyfikacja.
Biorąc pod uwagę mechanizm napędu wiatrówki pistolety można podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Wyróżnić można wiatrówki sprężynowe, napędzane dwutlenkiem węgla lub sprężonym powietrzem.