Jaka broń bez zezwolenia jest najlepsza do samoobrony

Jaka broń bez zezwolenia jest najlepsza do samoobrony.

Często wracamy późną porą do domu lub mieszkamy w niespokojnej okolicy. Chcemy zabezpieczyć się przed napaścią i zdobyć coś, dzięki czemu możliwa stanie się obrona przed napastnikami. W grę wchodzi wiele rodzajów broni, na którą w Polsce nie jest wymagane pozwolenie.

Gaz łzawiący
W formie spreju, żelu lub miotacza pistoletowego. Gaz pieprzowy, inaczej nazywany łzawiącym, powoduje silną reakcję alergiczną i jest w stanie obezwładnić agresywną osobę, nawet jeśli jest ona pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Pojemnik z gazem jest bardzo mały i poręczny, więc bez problemu możemy go nosić zawsze przy sobie. Jest to również najtańsza forma samoobrony, 50ml zbiorniczek gazu kupimy za około 20-50zł.

Broń alarmowa
W tej grupie wyróżniamy pistolety hukowe, a także rewolwery hukowo-kinetyczne. Te pierwsze są ładowane wkładami hukowymi, które po naciśnięciu spustu wybuchają i dają odgłos identyczny do wystrzału z prawdziwej broni palnej. Rewolwery hukowo-kinetyczne są dodatkowo w stanie wystrzelić gumową kulę, która z powodzeniem obezwładni przeciwnika. Koszt broni alarmowej to około 200-500zł.

Paralizatory
Kolejnym przykładem broni bez zezwolenia jest paralizator. Jego działania nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Specjalna nakładka znajdująca się na końcu paralizatora razi prądem dotkniętego napastnika, również przez niezbyt grube warstwy ubrania. Niektóre z egzemplarzy posiadają wbudowany miotacz gazu. Paralizator kupimy już od 100zł.