Techniki łowienia ryb cz.2

CHWYTANIE RYBY RĘKAMI

1 Ta prymitywna metoda w większości krajów świata jest zabroniona. Sprawdza się w spokojnych wodach. Włóż dłonie płasko do wody i przesuwaj je wzdłuż brzegu wnętrzem dłoni ku górze.
2 Wsuń powoli dłonie pod odpoczywającą rybę. Podnieś kciuki do góry. Nagle chwyć rybę i natychmiast wyrzuć ją daleko na brzeg.

RZUT DZIDĄ – Użycie harpuna
Użycie harpuna
Łowienie ryb harpunem wymaga dużo czasu i cierpliwości. Staraj się nie połamać harpuna o skały czy kamienie rzeczne. Włóż ostrze harpuna do wody, wówczas unikniesz plusku. Gdy tylko dostrzeżesz rybę, rzuć nim bardzo mocno.
Harpun – pułapka
Taka dzida chwyta rybę uniemożliwiając jej ucieczkę.

WYCIĄGANIE RYBY NA WĘDKĘ
1 Gdy ryba bierze, gwałtownym ruchem szarpnij wędzisko do góry. Uważaj jednak, by nie połamać sprzętu, zwłaszcza gdy ciągniesz rybę do brzegu.
2 Nie spiesz się wyciągając rybę z wody. Gdy tylko zobaczysz całą rybę, użyj podbieraka. Jeśli trzeba, możesz wejść do wody, lecz nie daj się ponieść przez prąd rzeki czy własne emocje.Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Użycie haka – Wyciąganie ryby
Gdy nie masz podbieraka, w ostateczności możesz użyć haka przy wyciąganiu ryby na brzeg. Nie podnoś ryby za wysoko w górę.