Markery do paintballa – HP czy CO2

Markery do paintballa – HP czy CO2.

Chyba nikt z was nie ma wątpliwości co do tego, że paintball w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością, a na pewno nie jest to jeszcze apogeum tego hobby. Wydaje się, że z miesiąca na miesiąc gra w paintball będzie zyskiwała na popularności. Dziś place do gry znajdziemy już bowiem nie tylko na świeżym powietrzu, ale także w wielkich zamkniętych halach, gdzie rozgrywka jest równie emocjonująca. Grając w paintball sporadycznie nie ma potrzeby, aby nabywać sprzęt na własność. Raczej będzie to tylko niepotrzebny wydatek, na który rzecz jasna lepiej jest się nie narażać. Należy jednak mieć na uwadze, że gra ta wciąga tak bardzo, że ani się obejrzymy, a grać w nią będziemy każdego tygodnia. Wówczas warto jest już pomyśleć o profesjonalnym sprzęcie. W tym wpisie skupmy się na markerach, które są oczywiście podstawowym elementem gry w paintball. Jakie w związku z tym markery do paintballa sklep z osprzętem do tej gry może nam zaoferować?

Markery na sprężone powietrze.
Wydaje się, że zdecydowanie najlepszą opcją do gry w paintball są markety na sprężone powietrze, które są najmniej zawodne. Dziś tego typu markety do paintballa sklepy oferują naprawdę wielu marek, na przykład Dye, Bob Long, Dangerous Power, Planet Eclipse. Działają one w każdych warunkach, choć oczywiście do tego niezbędne jest sprężone powietrze, z którym niekiedy jest problem.

Markery na CO2.
Chcąc kupić marker do paintballa, sklepy nadal zaoferować nam mogą markery na CO2. Czy jest to dobre rozwiązanie? Tylko po części. Na pewno nie w czasie srogiej zimy, bo mróz może zamrozić marker na CO2.