Szkoła przetrwania

SZKOŁA PRZETRWANIA
Zdobyta niegdyś wiedza może okazać się niezwykle ważna podczas wypraw w teren. Każda wygrzebana z pamięci lekcja z fizyki, chemii czy biologii może oszczędzić nam całych godzin prób i nieudanych eksperymentów. Będąc dziećmi stale robimy jakieś narzędzia i konstruujemy różne urządzenia, ucząc się przy tym podstawowych zasad ich działania. Gdy dorastamy i zaczynamy kupować gotowe produkty, zapominamy o tym. Na biwaku, wyprawie z dala od miasta musimy niejednokrotnie powracać do naszych dziecięcych doświadczeń, ucząc się na nowo wynalazczości i umiejętności improwizowania. Działać musimy jednak jak dorośli, przypominając sobie jednocześnie z fizyki czy mechaniki czym jest siła, nacisk albo tarcie. Musimy się nauczyć stosować je w praktyce, w sposób celowy i przemyślany, zawsze dobrze wiedząc, co chcemy uzyskać. W terenie, często dzikim i nieznanym, jest to po prostu konieczne -jeśli nie zdamy egzaminu z tej lekcji życia, przemokniemy, będziemy głodni lub rozchorujemy się.

Ta strona jest prawdziwą skarbnicą informacji o praktycznych umiejętnościach, które pozwolą Wam przedzierzgnąć się z zasiedziałych mieszczuchów w wytrawnych traperów. To właśnie one przed wiekami umożliwiały przetrwanie naszym przodkom w dzikim i nieujarzmionym otoczeniu. Cała ta wiedza przekazywana jest krok po kroku na kolejnych artykułach w postaci instrukcji zaopatrzonych w zdjęcia i rysunki z objaśnieniami. Może tak się zdarzyć, że pewnego dnia ocali Ci ona życie, jeśli niespodziewanie znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz zmuszony walczyć o przetrwanie. Może to nastąpić po wypadku samochodowym, podczas powodzi czy lawiny, na dalekiej wycieczce, gdy załamie się pogoda, zawsze wtedy gdy pomoc daleko i trzeba działać na własną rękę.

Poza tym możesz po prostu nabrać ochoty, by spakować niezbędne rzeczy i ruszyć w daleką, wakacyjną podróż w nieznane, z dala od miejskiego gwaru. W każdym wypadku ta strona będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą, dostarczając wielu niezbędnych informacji, pogłębionych specjalistycznymi poradami z różnych dziedzin.