Jak wybrać wiatrówkę krótką?

Jak wybrać wiatrówkę krótką?

Wiatrówka krótka zwana również pistoletem wiatrówką. Jest świetną alternatywą spędzenia wolnego czasu na otwartej przestrzeni. Wybór modeli dostępnych na rynku jest ogromny, kilka poniższych porad pomoże nam przy wyborze optymalnej wiatrówki krótkiej dla siebie.

Obsługa wiatrówki.
Jeśli cenisz sobie wygodę i chcesz by wiatrówka była zdolna do oddania kilkunastu strzałów z rzędu bez Twojej ingerencji – wybierz wiatrówkę z napędem CO2 lub PCP. Wiatrówki pistolety o napędzie sprężynowym wymagają od nas naciągnięcia sprężyny przed każdym strzałem. Natomiast pompka PCA do każdego kolejnego strzału potrzebuje konkretną ilość sprężonego powietrza, które musimy każdorazowo „dopompować”.

Forma użytkowania.
Jeśli zależy nam na profesjonalnych treningach strzeleckich, powinniśmy wybrać wiatrówki napędzane powietrzem sprężonym (PCP i PCA). Są profesjonalnie wykonane i zapewniają powtarzalną celność. Jeśli potrzebujemy wiatrówki krótkiej by od czasu do czasu rekreacyjnie postrzelać, wybierzmy napęd CO2 lub sprężynowy. Do strzelania rekreacyjnego osobiście preferuje wiatrówki krótkie CO2 wyposażone w system blow-back polegający na realistycznym ruchu zamka do tyłu w momencie oddawania strzału.

Budżet na zakup wiatrówki.
Tutaj sprawa przedstawia się następująco. Najtańsze są wiatrówki sprężynowe (120 – 600 zł), nieco większego kapitału wymagają wiatrówki z napędem CO2 (150 – 1200 zł). Najdroższe są wiatrówki bazujące na sprężonym powietrzu. W przypadku pompek PCA będziemy musieli zapłacić od 300 do 1500 zł, natomiast krótkie wiatrówki PCP to koszt rzędu minimum 1800 zł.