Jak wybrać dobrą wiatrówkę?

Jak wybrać dobrą wiatrówkę?

Wiatrówka większości z nas kojarzy się z bronią długą, a więc strzelbą. Niemniej jednak nie musi to być strzelba, bo równie dobrze może to być pistolet wiatrówka, którym zajmiemy się w tym wpisie. Obecnie na rynku nie brakuje sklepów, które w swoje ofercie mają tego typu pistolety. Najważniejsze jest tutaj to, że nabyć je może każdy z nas, ponieważ nie potrzebujemy na nie żadnego pozwolenia. Jedyne co jest nam potrzebne do ich zakupu to dowód osobisty. Dziś rozróżniamy kilka rodzajów takiej broni. Przyjrzyjmy się w związku z tym każdemu z nich.

Wiatrówki sprężynowe.
Na początku przyjrzyjmy się wiatrówkom sprężynowym, a więc jak sama nazwa wskazuje takim, które do oddania strzału wymagają naciągnięcia sprężyny. Ich zaletą jest niski koszt eksploatacji, ponieważ nie musimy dokupować nabojów gazowych służących wypchnięciu śrutu.

Wiatrówki na CO2.
Taki pistolet wiatrówka ma napęd gazowy. Jeden nabój dwutlenku węgla pozwala na oddanie od 50 do 70 strzałów w zależności od modelu broni.

Wiatrówki pompki.
Broń ta określana jest także nazwą pompki, a wszystko dlatego, że śrut wystrzeliwany jest tutaj za pomocą powietrza. Te sprężamy przed strzałem kilkoma ruchami dźwigni, znajdującej się pod lufą.

Wiatrówki PCP.
Bardzo celne i zaawansowane technologicznie wiatrówki, w których śrut wystrzeliwany jest poprzez sprężone powietrze, które znajduje się w zbiorniku pod lufą. Jeśli mielibyśmy coś polecić, to na pewno ten pistolet wiatrówka sprawdzi się najlepiej.