Pistolet gazowy jako skuteczna forma samoobrony

Pistolet gazowy jako skuteczna forma samoobrony.

Zaletą pistoletu gazowego jest przede wszystkim jego wygląd, przypominający prawdziwą broń palną. Dzięki temu istnieje szansa, że napastnik przestraszy się pistoletu i zrezygnuje z ataku. Jeśli jednak uzna broń za atrapę, wciąż do naszej dyspozycji pozostaje pojemniczek gazu ukryty pod obudową pistoletu. Gaz pieprzowy wywołuje silną reakcję alergiczną, podrażnienia skóry oraz utrudnia oddychanie. W efekcie, napastnik zostaje obezwładniony na przynajmniej kilkanaście minut, które wystarczą nam do ucieczki.

Pistolet hukowo-gazowy.
Zaletą tego rodzaju broni jest możliwość załadowania magazynka wkładami hukowymi, które
podczas wystrzału dadzą odgłos identyczny do tego, który pojawia się przy wystrzale z broni palnej. Naciśnięcie spustu sprawia także, że z lufy zostaje wystrzelony stożek gazu pieprzowego, który może obezwładnić przeciwnika. Hybryda ta jest doskonałym połączeniem broni alarmowej i skutecznego środka samoobrony.

Ceny pistoletów gazowych.
Za skuteczną broń do samoobrony nie będziemy musieli zapłacić dużych pieniędzy. Pistolet kupimy w zakresie cenowym 120-200zł. Wkład z gazem pieprzowym to wydatek rzędu 30zł. W przypadku pistoletów hukowo-gazowych zapłacimy niewiele więcej, do tego dochodzi jeszcze koszt wkładów hukowych, który nie powinien przekroczyć 50zł za 50 sztuk.

Podsumowanie.
Posiadając budżet do 300zł możemy sprawić sobie bardzo dobry pistolet gazowy lub hukowo-gazowy z amunicją, który doskonale sprawdzi się jako w pełni legalna broń do samoobrony. Dzięki niewielkim gabarytom, pistolet możemy mieć zawsze przy sobie.