Nabywamy broń bez zezwolenia

Nabywamy broń bez zezwolenia.

Żałujesz, że nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, gdzie broń może posiadać niemal każdy obywatel? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje cię nasz artykuł, dzięki któremu dowiesz się, którą broń bez żadnego zezwolenia możesz posiadać w Polsce. Jak się za chwilę przekonasz, nie jest z tym tak źle, jakby się wielu Polakom mogło wydawać.

Jaka broń bez zezwolenia.
I tak broń bez zezwolenia to broń, której energia kinetyczna wystrzelonego pocisku wynosi poniżej 17 dżuli. Aby taką broń bez zezwolenia nabyć, wystarczy być osobą pełnoletnią, a więc przy zakupie należy mieć dowód osobisty, dzięki któremu sprzedawać potwierdzi nasz wiek. Jeśli nie będziemy używali takiej broni w nieodzownym celu, nie będzie się to wiązać z żadnymi konsekwencjami prawnymi. Dodajmy jeszcze, że podstawą prawną jest tutaj ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.

Broń wymagająca pozwolenia.
Warto jednak mieć na uwadze, że w polskich sklepach dostępna jest nie tylko broń bez zezwolenia, ale też taka, na którą musimy mieć odpowiednie dokumenty. Taką bronią stanowią wiatrówki, których energia pocisku wynosi powyżej 17 dżuli. Po zakupie takiej broni następnie należy ją jeszcze zarejestrować i musi się to odbyć w przeciągu 5 dni od daty zakupu. Podkreślmy w tym miejscu, że do rejestracji niezbędne są badania lekarskie, na które składają się badanie wzroku oraz psychotesty, a także zaświadczenie o niekaralności. Po ich otrzymaniu należy je wraz z dwoma zdjęciami, kopią dowodu osobistego, dowodu zakupu wiatrówki i opłatą złożyć na policji.