10 guider for laget (CBP)

10 guider for laget (CBP)

Central Bank of Ideas ble opprettet med speidere og instruktører i tankene, som stadig ønsker å øke sin kompetanse og kunnskap. Så jeg dykket ned i dypet av CBP og tok et valg 11 guider, som kan være nyttig i teamarbeid.

Hver tittel er klikkbar og omdirigeres umiddelbart til en pdf-fil, som kan skrives ut eller lagres på disk. Koniecznie przejrzyj stronę CBP.zhp.pl, for flere interessante opplæringsprogrammer, nødvendig i teamarbeid.

I tillegg, interessant materiale som også kan være nyttig for teamet, Jeg inkluderte i oppføringen 10 håndbøker nyttige i vikararbeidet (CBP)

  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2018/08/SYTUACJE-INTYMNE-PORADNIK-W-PRACY-WYCHOWAWCZEJ.pdf Sytuacje intymne w pracy wychowawczej porusza bardzo trudny temat kontaktów między instruktorem i harcerzami. Gir omfattende svar på spørsmål, kommunisere juridiske aspekter og utpeke (tilbakekalling?) grensene for god smak.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/10/System-ma%C5%82ych-grup.-Dla-ka%C5%BCdego-zgodnie-z-prawem.pdf Smågruppesystem. Dla każdego zgodnie z prawem to zbiór 12 grafikk som forklarer hvordan du arbeider med erstatningssystemet.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/06/Poradnik-o-planowaniu-dzialania-wychowawczego_ok-1.pdf Poradnik o planowaniu działania wychowawczego pozwala na spojrzenie na plan pracy z trochę innej strony (den rette, egentlig). Det gir verktøy og ferdigheter som er nødvendige i det pedagogiske arbeidet til en speiderinstruktør.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/04/Poradnik-obozowy-Jakub-Wolski.pdf Poradnik obozowy Jakuba Wolskiego to zwięzłe przedstawienie wszystkich etapów w planowaniu obozu. Du finner alt der, hva du trenger å ta vare på, starter med planlegging, til omfanget av dokumenter og programimplementering.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/04/Planowanie-pracy-dru%C5%BCyny_-S.-Postek.pdf Planowanie pracy drużyny jest kolejnym spojrzeniem na naszą działalność. Den beskriver i detalj alle faktorene som bør tas i betraktning når du planlegger tidsplanen og aktivitetene til enheten vår.
  • cbp.zhp.pl/poradniki/obrzedowosc-w-druzynie-inspiracja-dla-funkcyjnych Ritualer i laget- inspiracja dla funkcyjnych. Cytat powie wszystko: (…) należy zauważyć jak wielka jest wychowawcza rola obrzędowości. Pomaga ona w prowadzeniu drużyny drużynowemu. Den forener forskjellige mennesker i forskjellige aldre til en, binder og identifiserer seg med et spesifikt individ. Man skal ikke være redd for ritualer, men du må også huske, for ikke å overdrive det. Du kan leke med ritualer, og til og med bli gal, kan føre til dette, at teammedlemmer vil elske laget sitt for dets individualitet og det, at hun er "så flott", unik - bare en av et slag, og du vil ikke finne den andre lik."
  • cbp.zhp.pl/poradniki/poradnik-organizatora-biwaku/ Poradnik organizatora biwaku. Było już o planowaniu obozu i drużyny. Nå er det på tide å dra på camping.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2014/09/zastepow-pages-small.pdf Nic nie zastąpi zastępów to chyba pierwszy współczesny poradnik o zastępach. Uunnværlig selv når du vet det, at vikarsystemet er den eneste riktige måten å lede et lag på.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2014/08/wrzesniowe-poruszenie.pdf Wrześniowe poruszenie pozwala na dopracowanie lub po prostu wymyślenie naboru do jednostki, tar hensyn til ulike former og metoder for rekrutteringskampanjer.
  • cbp.zhp.pl/wp-content/uploads/2014/05/Jak-wprowadzi%C4%87-system-zast%C4%99powy-w-dru%C5%BCynie-harcerskiej.pdf Jak wprowadzić system zastępowy w drużynie pomoże drużynowym na takie dostosowanie pracy drużyny, å lykkes med å introdusere et lite gruppesystem.