Miesięczne archiwum: maj 2014

Wyposażenie wojenne – czyli co wziąć na wojnę?

Wyposażenie wojenne – czyli co wziąć na wojnę?

Zakładamy, że wyposażenie dobieramy do działań wojennych toczących się w naszym kraju. Wojna trwa już od kilku dni, walczymy z Rosją i Białorusią, właśnie kończy się lato. …

Beretta 92FS

Beretta 92FS.

Ten włoski pistolet samopowtarzalny niewątpliwie jako bardzo znany, wpisał się na listę kultowej broni krótkiej. Flagowe czynniki, które o tym zadecydowały to wygrany przetarg na przepisowy pistolet US Army, oraz potężna dawka udziału tej broni w kinie sensacyjnym.…

Pistolet maszynowy Ingram MAC

Pistolet maszynowy Ingram MAC.

Prawdziwy koneser zachodniego kina sensacyjnego na pewno kojarzy charakterystyczny kształt topornego „pudełka” z rękojeścią w którą wpięto długi pudełkowy magazynek, zakończonego z jednej strony lufą z gwintem do montażu urządzeń wylotowych, z drugiej zaś składaną kolbą. …

HK USP

HK USP.

Firma Heckler und Koch została założona pod koniec 1949 roku przez byłych inżynierów Mauser-Werke – Edmunda Hecklera, Theodora Kocha i Alexa Seidela.

Bronią ze stajni H&K, która okryła się bez wątpienia dużą sławą na całym świecie jest legendarny …

Ładowanie rewolwerów odprzodowych

Ładowanie rewolwerów odprzodowych.

O ile ładowanie współczesnych rewolwerów na amunicję scaloną nie jest bardzo skomplikowaną czynnością i nie pochłania zwykle więcej niż 15 sekund, to naładowanie, a właściwie nabicie komór XIX-wiecznego rewolweru rozdzielnego ładowania nie jest czynnością z którą każdy …

Proch czarny

W poniższym artykule prezentujemy mały wstęp do tematu prochu czarnego. Opisano podstawowe informacje o procesie produkcji, oraz kilka zagadnień natury pirotechnicznej, bowiem popularny pędnik wykorzystywany do broni czarnoprochowej, jest również (a może zwłaszcza) wykorzystywany w pirotechnice.

Proch czarny (po angielsku …

shotgun

shotgun

Chyba wszyscy znamy ten moment z filmów akcji – czarny charakter – wejście z drzwiami, w rękach obrzyn remingtona 870, charakterystyczny ruch przeładowania i BUUMM!!! Wszystko w promieniu paru metrów zamienia się w tatar, facet trafiony grubą wiązką śrutu …

regulamin strzelnic

regulamin strzelnic

Poniżej prezentujemy treść wzorcowego regulaminu bezpiecznego funkcjonowania strzelnic aktualnie obowiązującego. Znajomość tego dokumentu przydatna jest zarówno przy ubieganiu się o patent strzelecki, uprawnienia prowadzącego strzelanie, uprawnienia instruktora strzelectwa oraz pozwolenie na broń.

WZORCOWY REGULAMIN

BEZPIECZNEGO FUNKCJONOWANIA STRZELNIC

 …

Instruktor strzelectwa – jak zdobyć uprawnienia?

Instruktor strzelectwa – jak zdobyć uprawnienia?

Zainteresowanie strzelaniem rozpoczęło się u wielu z nas już w dzieciństwie. Niektórzy zasłuchali się w wojennych opowieściach przodków – zwierzeniach dziadków, wujków, nieco starsi ojców. Jeszcze inni obejrzeli film w telewizji i wszystko stało …

BTR 80

BTR 80

Operacje w Biesłanie, w teatrze na Dubrowce, operacje ,,specjalne” w Dagestanie, w Inguszetii, wojna w Gruzji – to częste migawki w serwisach informacyjnych ukazujących prawdziwe oblicze Federacji. Zawsze na pierwszym planie ranne lub zabite dzieci, niesione na rękach …